Ziemas vindsērfinga apmācība un noma Rīgā - Ķīšezerā

Ziemas vindsērfings jeb “Ledus dēlis”

Ledus dēlis ir sporta veids, kur ļoti daudzas lietas vari viegli kontrolēt un arī ja vēlies pirmajā reize vari sasniegt 80-90 km/h, parasti izvēlas mazāku ātrumu, lai būtu lielāka drošība un komforts. Viss notiek ar vēja spēku, līdz ar to nepieciešami vismaz 2 m/s. Ir stabila virsma līdz ar to nav nepieciešams apgūt līdzsvaru, kas var prasīt daudz laika. Ledus dēli apgūst dažu minūšu laikā, bet līdz labam līmenim var paiet kāds laiciņš. Sajūta tu atrodies uz ledus dēļa, pamazām ātrums palielinās un pamazām izdalās dabīgais endorfīns, kas sniedz labsajūtu visam ķermenim. Tā ir brīvības sajūta, jo apkārt ir sasalis ūdens, plaši pārskatāma teritorija pa kuru vari pārvietoties un nokļūt kur vien vēlies, izmantojot tikai vēja spēku. Tas noteikti jāizmēģina ikvienam ūdens sporta aktīvistam.

Iekļauts:

 • Ilgums – 2 sundas
 • Instruktāža
 • Ziemas vindsērfinga ekipējums (dēlis, bura un ķivere) – 2 stundas
 • Instruktors – Arnolds Grigulis vai Rihards Akmentiņš (Latvijas čempions vindsērfingā 2012-2018 un 2020) vai kāds no “Richard Watersports Centre” profesionālajiem instruktoriem

Cena:

 • 50.00 EUR (-25% = 37.50 EUR tagad)
 • Bankas pārskaitījums (vai skaidrā)
 • Zvani vai sūti sms 29940712 Rihards
 • Izprintē dāvanu karti (pa kreisi paraugi)
 • Dāvanu kartē ieraksti pārskaitījuma numuru un datumu
 • Dāvanu kartes ir derīgas 12 mēnešus no iegādes brīža

Reģistrācija:

 • Iepriekšēja rezervācija zvanot +371 29940712 (Rihards)

Papildus informācija:

Ziemas Vindsērfinga apmācība un noma (Ledus dēlis)

Ledus vindsērfinga inventārs ir dēlis, kas nedaudz atgādina kaitbord dēli, taču tam apakšā piestiprinātas slidas. Šis dēlis, izmantojot mastpēdu, pievienots burai kopā ar mastu un giku, lai cilvēks, pēdas novietojot uz dēļa un rokas uz gika, varētu izbaudīt iespējas, ko mums piedāvā ledus, apvienojumā ar vēju un patīkamu atmosfēru. Šī sporta veida līdzinieks ir ūdens vindserfings, kas sākotnēji vairāk vai mazāk ir attīstījies, kā aizvietotājsports. Uz ūdens tas parādījās, lai vasarā aizstātu kalnu slēpošanu, jo šādi burājot iespējams iegūt slēpošanai līdzīgu dinamiskumu, kā arī aizstājējs viļņu dēlim, lai pārvarētu ģeogrāfiskos ierobežojumus, kas ļauj sērfot tikai pludmalēs ar lieliem viļņiem.

Latvijā ražotie ledus dēļi ir veidoti tā, lai burāšanas sajūtas maksimāli pietuvinātu vasaras vindsērfingam, taču uz ledus nav šī ūdens pretestība, pateicoties kam, daudz vieglāk ir attīstīt sev vēlamo ātrumu arī daudz mazākā vējā, līdz ar ko, manuprāt, ledus vindsērfings ir jau nākamā šī sporta veida paaudze, kas strauji progresē.

Uzsākot braukt ar vindserfingu vasarā, mums paveras vairāki apgrūtinājumi – jāizprot vējš, jānotur līdzsvars, svarīgi, lai būtu labi attīstīta koordinācija, iespējams, jāiegādājas hidrotērps, ūdens zābaciņi utt. , taču ziemā atkrīt daudzas šīs problēmas. Līdzsvara un koordinācijas trūkums ir daudz vieglāk pārvarams, ja atrodamies uz cieta pamata, kā arī speciāls apģērbs nav nepieciešams – pirmajiem braucieniem lieliski noderēs jebkāds ziemas kombinezons, vai vienkārši siltas drēbes (vēlams sniega un vēja necaurlaidīgas).Tikai, dodoties uz ezeru, būtu svarīgi izvēlēties atbilstošus apavus – lai tie neslīd, ātri nesamirkst un ir ērti sportiskām aktivitātēm, kā arī, savas drošības labad, vēlams uzlikt ķiveri, vai izvēlēties aizsargus ceļiem un astes kaulam.